Seno medinio namo šiltinimas

Seno medinio namo šiltinimas – geriausiai tinka naudoti ekovatą. Senų rastinių namų sienos būna labai nelygios, taigi su įprastomis šiltinimo medžiagomis akmens vata ar polistirolu negalima pasiekti gero rezultato, kadangi tarp sienos ir šiltinimo medžiagos susidaro tarpeliai. Tarpeliuose atsiranda oro judėjimas ir apšiltinimas būna ne toks efektyvus. Šiltinant nelygias sienas ekovata yra pasiekiamas labai geras rezultatas. Ekovata užpildo visas sienų ertmes ir tarpus ir sienų šiluminė varža tampa maksimali.

medinio_namo_siltinimas

Medinio namo šiltinimas

Seno medinio namo šiltinimui geriausiai tinka naudoti ekovatą. Senų rastinių namų sienos būna labai nelygios, taigi su įprastomis šiltinimo medžiagomis akmens vata ar polistirolu negalima pasiekti gero rezultato, kadangi tarp sienos ir šiltinimo medžiagos susidaro tarpeliai. Tarpeliuose atsiranda oro judėjimas ir apšiltinimas būna ne toks efektyvus. Šiltinant nelygias sienas ekovata yra pasiekiamas labai geras rezultatas. Ekovata užpildo visas sienų ertmes ir tarpus ir sienų šiluminė varža tampa maksimali.

Sekantis žingsnis kurį reikia atlikti paruošiant sienas šiltinimui yra pamato atstatymas. Aplink pastatą turėtų būti išliejamas betono sienelė. Jos storis priklauso nuo pamato šiltinimo storio (paprastai 10 cm. skaičiuojant nuo tašų). Pamatas neleis pro apačią byrėti ekovaitai. Pamato viršus po apšiltinimo turėtų būti apskardintas, tam kad nebūtų drėkinami pamatai.

Atlikus šiuos paruošiamuosius darbus galima šiltinti sienas ekovata. Rekomenduojama kreiptis į patyrusius specialistus, kurie yra sukaupę ilgametę patirtį, turi šiam darbui reikalinga įrangą. Darbas atliekamas labai sparčiai.

Maždaug po vienos paros, kai ekovata išdžius, galima uždengti sienas vėjo izoliacine plėvele ant kurios gali būti kalama apdaila (dailylentės ar kita).

Naudoti šaltiniai: ekovata.lt; gamo.lt

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *